Atrakcje turystyczne w Polsce

Polska to kraj obfitujący w atrakcje turystyczne, niestety wiele miejsc jest mało znanych oraz niedocenianych. Zamiast poznać skarby przyrody jakie kryją nasze parki narodowe i krajobrazowe często marzymy o dalekich podróżach do ciepłych krajów. Faktem jest, że pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza ale ilość ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia jest naprawdę imponująca. Poniżej prezentujemy niektóre atrakcje turystyczne w Polsce.

Pieniny do świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ten region słynie z wielkiej ilości atrakcyjnych miejscowości. Do najważniejszych atrakcji turystycznych Pienin zalicza się Sokolica, Źródła mineralne w Krościenku oraz Rezerwat Wysokie Skałki. Najbardziej cenioną miejscowością tego regionu jest Krośnica. Wczasowicze przyjeżdżający w Pieniny niezmiernie chwalą sobie walory krajobrazowe tego regionu. Agroturystyka w Pieninach rozwija się bardzo dynamicznie, a turyści entuzjastycznie preferują taką opcję urlopu.

Dolina Kościeliska to nic innego, jak dolina znajdująca się pod Tatrami. W przeciągu całego roku jest ona nad wyraz często goszczona przez gości zarówno z rodzimego kraju, jak i spoza naszego kraju. W miejscu tym znajduje się imponująca ilość ścieżek turystycznych, z których będziemy w stanie skorzystać. Zwiedzając tą okolicę będziemy bezsprzecznie zadowoleni ze względu na niecodzienne widoki, ale zarówno szatę roślinną.

Podlasie to niezwykle interesujący region Polski. Turyści przybywający w tą część kraju nie mogą skarżyć się na ilość ciekawych miejsc. Najpiękniejszym miastem Podlasia jest Białystok. Miasto zalicza się do najstarszych w kraju. Największym skarbem miasta jest spora liczba zabytków. Do najcenniejszych należą Zespół pałacowo-parkowy Branickich, Dawna zbrojownia Cekhaus i Cerkiew Wszystkich Świętych. Białystok powinni polubić również miłośnicy historii, z powodu sporej liczby muzeów. Wielkim atutem Białegostoku jest bliskość kilku rezerwatów przyrody.

Ziemia Lubuska leży na południowym zachodzie Polski niedaleko granicy z Niemcami. To wspaniałe miejsce na urlop ze względu na mnogie jeziora, lasy a także urocze widoki. Na tych obszarach powstało ponad 50 rezerwatów oraz parków przyrody. Obszary te pod względem turystycznym są bardzo atrakcyjne w momencie gdy dostrzeże się śliczne widoki, bogactwo parków narodowych oraz krajobrazowych.